تبلیغات
" روستای گزور سفلی " - فرعونی که «موریس » را مسلمان کرد !!

" روستای گزور سفلی "

"بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. " "با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت" هر چه ایمان انسان کامل تر باشد به همسرش بیشتر ابراز محبت می کندرسول خدا (ص): مستدرک، ج 14، ص 157 " خدا شما را رحمت کند ،بدانید که همانا شما در روزگارى هستید که:گوینده حق اندک/و زبان از راستگویى عاجز/و حق طلبان بى ارزشند/مردم گرفتار گناه و به سازشکارى همداستانند ،جوانانشان بد اخلاق/و پیر مردانشان گنهکار/و عالمشان دو رو/و نزدیکانشان سود جویند/نه خردسالانشان بزرگان را احترام مى‏ کنند/و نه توانگرانشان دست مستمندان را مى ‏گیرند.ترجمه خطبه 233 نهج البلاغه . بعضی از آیات هستند،که وقتی اونا رو می خونم،شرمنده ی خدا میشم،مثل همین آیه ی " الیس الله بکاف عبده " (الزمر، آیه 36)آیا خدا، برای بندگانش کافی نیست؟ " بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. نیاز مردم به شما از نعمتهای خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید. امام حسین(ع( " تعجّب دارم از کسی که نسبت به تشخیص خوب و بد خوراکش اهتمام می‌ورزد که مبادا ضرری به او برسد، چگونه نسبت به گناهان و دیگر کارهایش اهمیّت نمی‌دهد و نسبت به مفاسد دنیایی، آخرتی، روحی، فکری، اخلاقی و... بی‌تفاوت است. امام سجاد (َع("برترین بی نیازی و دارایی، ناامیدی است از آنچه در دست مردم است. حضرت علی(ع)" هر که بر زیردستان نبخشاید، به جور زبردستان گرفتار آید. سعدی " آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند/از «تن» تو- هر چقدر هم که قوی باشد- ترسی ندارند/از گاو که گنده‌تر نمی‌شوی،می‌دوشندت/از خر که قوی‌تر نمی‌شوی، بارت می‌کنند/از اسب که دونده‌تر نمی‌شوی، سوارت می‌شوند/آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند:علی شریعتی " مکه برای شما، فکه برای من!بالی نمی خواهم، این پوتین های کهنه هم می توانند مرا به آسمان ببرند…شهید آوینی" دانش پاك در دلهای ناپاك قرار نمی گیرد/اگر می خواهی هستی را بشناسی، خود را بشناس.سقراط " . همیشه می توان تولدی دوباره داشت . "
بازخوانی ماجرای مسلمان شدن  پروفسور فرانسوی "موریس بوکای"

کشف جسد فرعون

وقتی باستان شناسان خط سیر حضرت موسی (ع) از مصر به خلیج عقبه، تا نزدیکی عربستان را مطالعه میکردند، برآمدگی پل مانندی را که آب کم عمقی داشت با دوربین های عکاسی عکسبرداری کردند، که آثار چرخ های ارابه جنگی و همچنین استخوان های انسان و اسب هایی مشاهده شد که معلوم شد مربوط به فرعون و لشکریان او بوده . جسد جمعی از فرعونیان  نیز كشف شد که یکی از آنها از همه سالم تر بود و احتمال داده شد که آن جسد متعلق به فرعون باشد.


فرعون در مصر

هنگامی که «فرانسوا میتران» زمام امور فرانسه را بر عهده گرفت، ازمصر تقاضا شد تا جسد مومیایی شده فرعون را برای برخی آزمایشها و تحقیقات به فرانسه منتقل کنند تا هم آن را ترمیم و هم ادّعای فرعون بودن وی را بررسی کنند.

جسد فرعون به مکانی با شرایط خاص در مرکز آثار فرانسه انتقال داده شد تا بزرگترین دانشمندان باستانشناس به همراه بهترین جراحان و کالبد شکافان فرانسه، آزمایشات خود را بر روی این جسد و کشف اسرار متعلق به آن شروع کنند دو دسته از دانشمندان شروع به کاوش روی این جسد کردند، یک دسته باستان شناسان و دسته دیگر پزشکان قانونی( برای بررسی چگونگی مرگ فرعون)

رئیس این گروه، یکی از بزرگترین دانشمندان فرانسه به نام پروفسور «موریس بوکای» بود، که در صدد کشف راز و چگونگی مرگ فرعون بود

 

او قطعه ی کوچکی از جسد فرعون را جدا كرد و به لابراتوار برد و پس از چندی متوجه بقایای نمکی بر جسد فرعون شد که دال بر این بود، که او در دریا غرق شده و مرده است و پس از خارج کردن جسد او از دریا برای حفظ جسد، آن را مومیایی کرده اند. اما مسئله غریب و آنچه باعث تعجب بیش از حد پروفسور بوکای شده بود این بود که چگونه این جسد سالمتر از سایر اجساد، باقی مانده در حالی که این جسد از دریا بیرون کشیده شده است !! حیرت و سردرگمی پروفسور دوچندان شد وقتی دید نتیجه تحقیق کاملا مطابق با نظر مسلمانان در مورد غرق شدن فرعون است . این در حالیست که مومیایی در سال 1898 میلادی (در حدود 200 سال قبل) کشف شده است، و قرآن مسلمانان 1400 سال پیش از این امر پرده برداشته !! پروفسور سریعا این مطلب را در تورات و انجیل بررسی کرد تا شاید طبق ذهنیت مسیحیان و اهالی غرب بتواند اثبات كند كه قرآن این مطلب را از آن دو كتاب گرفته . اما این دانشمند مسیحی هیچ نوشته ای از نجات جسد فرعون در آندو مشاهده ننمود .

پس از چند ماه پروفسور به همایشی پزشکی در عربستان دعوت شد و او در اوّلین جلسه این کشف جدید خودش را اعلام کرد. پس از اتمام جلسه، یک پزشک مسلمان دكتر بوكای را از واقعیت ماجرا آگاه كرد و آیه ی 92 سوره یونس را برای او تلاوت نمود :

« فَالیَومَ نُنَجِّیکَ بِبَدَنِکَ لِتَکُونَ لِمَن خَلفَکَ ءَایَةً وَ إِنَّ کَثِیرًا مِّنَ النَّاسِ عَن ءَایَتِنَا لَغَفِلُونَ »

«پس امروز بدن و جسد(بی جان تو را ) از امواج رهایی می بخشیم به این دلیل که برای آیندگان نشانه ای از سرانجام گناه باشی تا افراد ظالم از تو عبرت گرفته و دست از ستم خود بکشند و افراد مومن برا ایمانشان افزوده شود و با اراده محکم تری براساس اعتقادات خویش عمل کنند، اما بسیاری از مردم از آیات و نشانه های ما غافلند. »

این آیه آنچنان تاثیزی بر وی گذاشت که ناگهان با صدای بلند فریاد زد: « من به اسلام داخل شدم و به این قرآن ایمان آوردم. »

موریس بوکای با تغییرات بسیاری در فکر و اندیشه و آیین به فرانسه بازگشت و دهها سال در مورد تطابق حقائق علمی کشف شده در عصر جدید با آیه های قرآن تحقیق کرد و حتی یک مورد از آیات قرآن را نیافت که با حقایق اثبات شده ی علمی تناقض داشته باشد. او همچنین  تحقیقی درباره ارتباط میان مفاهیم متون مقدس و دستاوردهای تكنولوژی جدید انجام داد و كتابی به‌نام «تورات، انجیل، قرآن و علم» تألیف نمود.

وی پس از ده سال مطالعه در قرآن، در سال 1976 خطاب به مجمع پزشكی فرانسه اظهار داشت:« در قرآن موضوعات علمی در ارتباط با تولید مثل و فیزیولوژی وجود دارد كه كاملاً با دستاوردهای كنونی علم مطابقت دارند. علم از اصول قرآنی است و باید اعتراف كنیم كه مسائل پیچیده علمیی كه پس از 1400 سال، به حقیقت آنها پی برده ایم، نمی‌تواند توسط یك شخص امی (و درس ناخوانده) مطرح شده باشد و تنها باید اعتراف كرد كه محمد(ص) به منبع ما فوق بشری  متصل بوده است. این غیر ممكن است كه یك شخص درس نخوانده، كتابی را خلق كند كه از لحاظ ادبی سرآمد كتب دیگر ادبای عرب باشد و از لحاظ علمی هنوز پس از چهارده قرن منبع زایش علوم جدید باشد . »

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 توسط : علی صفابخش
وصیت شهدا
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی