تبلیغات
" روستای گزور سفلی " - بخشی از مشکلات باقی مانده

" روستای گزور سفلی "

"بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. " "با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت" هر چه ایمان انسان کامل تر باشد به همسرش بیشتر ابراز محبت می کندرسول خدا (ص): مستدرک، ج 14، ص 157 " خدا شما را رحمت کند ،بدانید که همانا شما در روزگارى هستید که:گوینده حق اندک/و زبان از راستگویى عاجز/و حق طلبان بى ارزشند/مردم گرفتار گناه و به سازشکارى همداستانند ،جوانانشان بد اخلاق/و پیر مردانشان گنهکار/و عالمشان دو رو/و نزدیکانشان سود جویند/نه خردسالانشان بزرگان را احترام مى‏ کنند/و نه توانگرانشان دست مستمندان را مى ‏گیرند.ترجمه خطبه 233 نهج البلاغه . بعضی از آیات هستند،که وقتی اونا رو می خونم،شرمنده ی خدا میشم،مثل همین آیه ی " الیس الله بکاف عبده " (الزمر، آیه 36)آیا خدا، برای بندگانش کافی نیست؟ " بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. نیاز مردم به شما از نعمتهای خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید. امام حسین(ع( " تعجّب دارم از کسی که نسبت به تشخیص خوب و بد خوراکش اهتمام می‌ورزد که مبادا ضرری به او برسد، چگونه نسبت به گناهان و دیگر کارهایش اهمیّت نمی‌دهد و نسبت به مفاسد دنیایی، آخرتی، روحی، فکری، اخلاقی و... بی‌تفاوت است. امام سجاد (َع("برترین بی نیازی و دارایی، ناامیدی است از آنچه در دست مردم است. حضرت علی(ع)" هر که بر زیردستان نبخشاید، به جور زبردستان گرفتار آید. سعدی " آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند/از «تن» تو- هر چقدر هم که قوی باشد- ترسی ندارند/از گاو که گنده‌تر نمی‌شوی،می‌دوشندت/از خر که قوی‌تر نمی‌شوی، بارت می‌کنند/از اسب که دونده‌تر نمی‌شوی، سوارت می‌شوند/آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند:علی شریعتی " مکه برای شما، فکه برای من!بالی نمی خواهم، این پوتین های کهنه هم می توانند مرا به آسمان ببرند…شهید آوینی" دانش پاك در دلهای ناپاك قرار نمی گیرد/اگر می خواهی هستی را بشناسی، خود را بشناس.سقراط " . همیشه می توان تولدی دوباره داشت . "

با عرض سلام و ادب و احترام و تقدیر و تشکر فراوان از تدابیر و فعالیت های همه مسئولین که تا کنون برای این روستا تلاش نمودند.

خدارا شکر بخشی از مشکلات این روستا مرتفع گردید .
 اما بخش
عمده ای از مشکلات باقی مانده، روستای گزور سفلی عبارتند از :
1- جوب کشی یا اصلاح جوی آب کشاورزی: آب تا به دست کشاورزان زحمت کش برسد به زمین فرو می رود(چون جوی آب قدیمی و گلی بوده و به اصلاحات و بروز شدن نیاز دارد.)و از طرفی محصولات این عزیزان بخاطر بی اطلاعی یا کم کاری مسئولان تلف می شود.
2-آسفالت کردن راه 400متری: از جاده اردبیل تهران تا این روستا حدود400 متر می باشد که نیاز به آسفالت دارد اما تاکنون انجان نگرفته است.
 3-عدم سند دهی به اراضی : با هزاران بهانه واهی به اراضی و خانه های روستایی این روستا متاسفانه سند نمی دهند .
 4-بخش اراضی قابل کشتی که تا مدتی قبل صاحبان زمین کشت می کردند اما مدتی کوتاه،بخاطرمشکلاتی که بعضی افراد داشتندونتوانستند کشت کنندالان اداره منابع طبیعی غصب نموده و اجازه استفاده به روستائیان نمی دهد و... 
5-عدم آنتن دهی تلویزیون ها بجز 2وبعضا4 تا از شبکه ها : متاسفانه تاکنون اقدامی برای دیجیتالی کردن یا حداقل بهبود آنتن دهی رسانه برای این روستا اقدامی نشده است.
6-آزار و اذیت حیوانات موذی از طرفی؛ و منابع طبیعی از طرفی دیگر: حیواناتی مثل : گرگ – خوک – موش – و روباه اهالی محترم را کلافه کرده و اکثر روزها ضررهای عمده به مردم عزیز می زنند اما اگر مردم بخواهند در صدد دفاع برآیند و به هر یک از حیوانات موذی آسیبی وارد کند باید منتظر و متحمل جریمه های سنگینی شود آخه کجای شرع فرموده که باید به حیوانات موذی آسیب زا، احترام گذاشت، اتفاقا عکسش را فرموده، که همه اجازه از بین بردن حیوانات موذی را دارد.

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 10 اسفند 1392 توسط : علی صفابخش
وصیت شهدا
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی